Estetyczne ogrodzenie frontowe może stać się ozdobą całej posesji. Jednak oprócz funkcji dekoracyjnej odgrywa ono też typowo użytkową rolę, zabezpieczając prywatny teren przed wstępem niepowołanych osób. Jeżeli zależy nam na reprezentacyjnym, ale też funkcjonalnym rozwiązaniu, zapewne warto zdecydować się na ogrodzenia panelowe lub ogrodzenia palisadowe z podmurówką. Pierwsze z nich są wykonywane z ażurowego, przetłaczanego drutu, a drugie z solidnych stalowych profili o nieco mniejszej przezierności. Moduły tego typu sprawdzą się przede wszystkim do ogrodzenia przydomowego podwórka, działki rekreacyjnej czy terenu, w którym zlokalizowana jest siedziba firmy.

Ogrodzenia panelowe i palisadowe

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe to propozycja dla osób, które pragną wydzielić swój teren w solidny, estetyczny sposób. Minimalistyczne konstrukcje tego typu doskonale komponują się z bramami o prostym designie oraz modernistycznymi bryłami budynków. Ogrodzenia palisadowe najczęściej wykonywane są z ocynkowanej ogniowo stali, malowanej proszkowo na wybrany kolor. Poziome lub pionowe profile mogą mieć niemal dowolną szerokość, dlatego stosunkowo łatwo można dobrać je do potrzeb i wymagań konkretnego inwestora. Jeżeli chcemy wyraźnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa danej posesji, warto postawić na ogrodzenia palisadowe z podmurówką, które wbrew pozorom są szybkie i łatwe w montażu, a przy tym znacznie tańsze niż ogrodzenia z kamienia czy kutego żelaza.

Ciekawym pomysłem na wydzielenie parceli są również ogrodzenia panelowe, wytwarzane z przetłaczanego drutu, pokrytego farbą lub specjalną powłoką PCV. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno w przypadku podwórek przy jednorodzinnych domkach, jak i na terenach wokół obiektów firmowych. Systemowa konstrukcja wykonana z metalu bądź aluminium jest ponadto prosta w montażu, stabilna i wytrzymała. Poszczególne elementy można docinać w dowolny sposób, dopasowując je do wymiarów działki czy ukształtowania terenu. Warto wybrać modele z grubego drutu, które są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Na rynku dostępne są ogrodzenia panelowe o zróżnicowanej gęstości i rozmiarze oczek, dlatego stopień ich przezierność można dopasować do potrzeb użytkowników.

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe oraz funkcjonalne modele panelowe umożliwiają wydzielenie terenu posesji w dowolnym miejscu w sposób bardzo estetyczny i reprezentacyjny. Ponadto są łatwe w montażu, odporne na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych i na tyle uniwersalne, że dopełnią wizerunku zabudowań utrzymanych w bardzo zróżnicowanych stylach architektonicznych.