Odpowiednio dobrane ogrodzenie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa domowników, a przy tym poprawa estetykę danej przestrzeni. Z tego względu przed wyborem konkretnego rozwiązania warto zapoznać się ze specyfikacją poszczególnych produktów dostępnych na rynku. Warto zwrócić wówczas uwagę nie tylko na kolorystykę i kształt ogrodzenia. Szczególny nacisk należy położyć na dobór materiałów, z jakich zostało wykonane ogrodzenie, w tym na powłoki uszczelniające, zapewniające ochronę przed korozją.

Ogrodzenia panelowe ocynkowane

Cynkowanie jest najczęściej stosowaną metodą zabezpieczania ogrodzeń przed wystąpieniem korozji. Właściwości cynku sprawiają bowiem, że powłoka doskonale przylega do podłoża i nie dopuszcza do rdzewienia powierzchni.

Trwałość metody cynkowej jest uzależniona od grubości warstwy zastosowanego ocynku, a także czynników atmosferycznych oddziałujących na konstrukcję. Zasadniczo, aby trzykrotnie wydłużyć żywotność ogrodzenia ocynkowanego, zaleca się zastosowanie dwukrotnie grubszej powłoki. Z kolei użycie powłoki na bazie cynku i aluminium wydłuża żywotność ogrodzenia dwu-, a nawet trzykrotnie.

Zdecydowaną zaletą paneli ocynkowanych jest fakt, iż wykonane z nich ogrodzenia można dopasować do indywidualnych upodobań przyszłego użytkownika. Jednak należy przy tym pamiętać, aby przed przystąpieniem do malowania dobrać odpowiednie farby, przeznaczone do stosowania na powierzchniach ocynkowanych.

Ogrodzenia panelowe powlekane PCV

Powlekanie paneli ogrodzeniowych PCV lub polietylenem cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą wysokiej trwałości takiego rozwiązania. Szacuje się bowiem, że ogrodzenia panelowe powlekane PCV są nawet trzykrotnie trwalsze niż ogrodzenia ocynkowane cynkiem i aluminium. Co więcej, ogrodzenia panelowe nie wymagają dodatkowego zastosowania wylewki betonowej, gdyż poszczególne panele mogą być montowane bezpośrednio do stalowych słupków. Z uwagi na użytkowanie elastycznych materiałów do zabezpieczania przed skutkami korozji, PCV może być z powodzeniem wykorzystywane również do powlekania siatki w rolkach.

Wybór odpowiedniego ogrodzenia uzależniony jest przede wszystkim od jego przyszłego przeznaczenia. W przypadku obiektów przemysłowych, placów budowy czy budynków użyteczności publicznej sprawdzą się ogrodzenia panelowe ocynkowane. Natomiast decydując się na zakup ogrodzenia do prywatnej posesji, większą uwagę zwraca się na estetykę wykonania. Z tego względu zdecydowanie lepszym wyborem będą tutaj ogrodzenia panelowe powlekane PCV, które są w pełni antykorozyjne, a przy tym charakteryzują się zróżnicowanym designem.