Ogrodzenia panelowe stanowią jedną z popularniejszych metod odizolowania posesji od ulicy i sąsiednich parceli. Moduły tego typu wykonane są z przetłaczanych pionowych i poziomych prętów, malowanych na wybrany kolor. Jednak, aby były one trwałe i w pełni spełniały swoją funkcję, niezwykle ważny będzie ich prawidłowy montaż. W tym przypadku istotne jest precyzyjne wyrównanie terenu, zaplanowanie położenia poszczególnych elementów, poprawne ustawienie słupków oraz dokładne zamocowanie paneli, gwarantujące stabilność całej konstrukcji.

Podstawowe zasady montażu ogrodzeń panelowych

Pierwszym etapem montażu ogrodzenia jest oczyszczenie i wyrównanie terenu. Z miejsca pod słupki i podmurówkę należy usunąć trawę, korzenie oraz kamienie, które mogą skutecznie utrudniać poprawne osadzenie elementów. Ziemia powinna zostać wyrównana i wygładzona, a w przypadku niestabilnego gruntu również mechanicznie zagęszczona.

Kolejnym krokiem będzie precyzyjny pomiar i dokładne zaplanowanie położenia wszystkich  elementów ogrodzenia – podmurówki, słupków, przęseł oraz bramy i furtki. Realizacja ogrodzeń panelowych z montażem rozpoczyna się od precyzyjnego posadowienia wsporników początkowych i narożnych, wyznaczających umiejscowienie kolejnych elementów parkanu. Po ich zamocowaniu mierzymy uzyskaną odległość oraz dzielimy ją przez długość przęseł i słupków (z uwzględnieniem akcesoriów do ogrodzeń panelowych). Dzięki temu będziemy mogli wyznaczyć dokładną ilość potrzebnych paneli, a w razie potrzeby odpowiednio skrócić ostatni z nich, dopasowując go do szerokości pozostałego otworu.

Po skrupulatnym wytyczeniu miejsc pod podpory kopiemy odpowiednio głębokie dołki – ręcznie lub przy pomocy wiertnicy. Następnie umieszczamy w nich słupki, poziomujemy i zalewamy betonem, tak by po jego zawiązaniu przystąpić do montażu ogrodzenia panelowego.

Ostatnim etapem prac jest zamocowanie paneli. Do tego celu niezbędne będą akcesoria do ogrodzeń panelowych. Jeżeli zaplanowaliśmy betonową, prefabrykowaną podmurówkę, osadzamy ją pomiędzy przygotowanymi wcześniej słupkami. Następnie za pomocą obejm przypinamy poszczególne przęsła do podpór, dopasowując ilość klamr do wysokości panelu. Po zainstalowaniu ich w wytyczonych miejscach ogrodzenie jest kompletne i gotowe do użytku.

Ogrodzenia panelowe to szybki, prosty i trwały sposób na wydzielenie obszaru swojego podwórka. Jeżeli dysponujemy wiedzą techniczną i pewnymi zdolnościami manualnymi, możemy spróbować samodzielnie zainstalować przęsła, stosując się do powyższych rad. Natomiast w przypadku, gdy nie czujemy się na siłach, aby własnoręcznie przeprowadzić powyższe prace, warto zdecydować się na ogrodzenia panelowe z montażem oferowanym przez wyspecjalizowaną firmę.

Ogrodzenia panelowe montujemy m.in. w Warszawie, Serocku, Łomiankach, Płocku, Legionowie, Pułtusku, Nowym Dworze Mazowieckim czy Płońsku.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!