Opiekunowie psów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich pupile wykorzystają każdą okazję do tego, by przedostać się na drugą stronę ogrodzenia. Psy są bowiem niezwykle ciekawskie i bardzo aktywne, a ciągła chęć odkrywania świata wpisuje się w ich naturę. Jednak podczas takich ucieczek czworonóg narażony jest na różne niebezpieczeństwa. Aby skutecznie uniemożliwić mu niekontrolowane spacery, warto zainwestować w odpowiednie ogrodzenie, które zapewni psu kompleksową ochronę.

Ogrodzenie palisadowe z podmurówką – dla psów lubiących kopać

Właściciele psów szukając sposobu na ogrodzenie swojej posesji, powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na rasę, wielkość, a także charakter swojego pupila. W przypadku czworonogów lubiących spędzać czas na kopaniu w ziemi oraz regularnie wydrążających sobie drogę ucieczki pod siatką, najlepiej sprawdzi się ogrodzenie palisadowe z podmurówką. Moduły tego typu wytwarzane są z trwałych materiałów (np. aluminium, stal, surowce drewnopodobne), których zwierzak nie będzie w stanie przegryźć, rozpleść czy podkopać. Stabilna oraz wytrzymała konstrukcja dodatkowo zapewni pupilowi wysoki poziom bezpieczeństwa, a jej odporność na wilgoć czy duże amplitudy temperatury sprawi, że częste prace konserwacyjne nie będą konieczne. Warto również zauważyć, że samo ułożenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych takiej zapory, jest nie tylko funkcjonalne, ale też wyjątkowo estetyczne (ze względu na subtelne prześwity). Ponadto tradycyjne wzory ogrodzeń palisadowych ze względu na swoją ponadczasowość idealnie wpasowują się w różne style architektoniczne, w których utrzymane są zabudowania znajdujące się na posesjach.

Ogrodzenie panelowe z podmurówką – dla psiego komfortu

Ogrodzenie panelowe z podmurówką dedykowane jest przede wszystkim psom, które wykazują tendencję do niszczenia klasycznych siatek. Panele, z których zbudowane jest takie ogrodzenie, skutecznie zapobiegają bowiem wkładaniu psiego pyszczka w wolne przestrzenie oraz przegryzaniu poszczególnych elementów. Tego typu ogrodzenie jest ponadto stabilne, trwałe oraz odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne czy aktualnie panujące warunki atmosferyczne. Takie moduły sprawdzą się zatem do zabezpieczania dużych obszarów rolnych, jak i mniejszych, przydomowych posesji czy działek zlokalizowanych poza miastem. Warto dodać, że montaż ogrodzenia panelowego z podmurówką najlepiej zlecić profesjonalnej ekipie.

Opiekunowie psów myślą przede wszystkim o ich bezpieczeństwie. Nie można jednak zapominać, że ukochany pupil może także stwarzać zagrożenie dla sąsiadów lub gości. Inwestując w dobrej jakości ogrodzenie, zadbamy więc nie tylko o bezpieczeństwo czworonoga, ale również o komfort naszego najbliższego otoczenia. Na ogrodzenie palisadowe z podmurówką lub model panelowy powinni zdecydować się zwłaszcza właściciele psów skłonnych do niszczenia czy podkopywania tradycyjnej siatki.