Ogrodzenia panelowe są bardzo praktyczne, a zarazem estetyczne. Cieszą się dużą popularnością także ze względu na ich mobilność i prosty montaż. Niestety wymienione czynniki sprawiają, że tego typu konstrukcje mogą wzbudzić zainteresowanie złodzieja. W jaki zatem sposób zabezpieczyć ogrodzenie panelowe przed kradzieżą? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Zabezpieczenie ogrodzenia panelowego

Już na etapie prac montażowych warto pomyśleć o zabezpieczeniu płotu przed ewentualną kradzieżą. Dobrym sposobem jest zastosowanie betonowej podmurówki. Elementy ogrodzenia panelowego osadzone w betonie zdecydowanie trudniej będzie bowiem ukraść. Ponadto tak solidna konstrukcja z pewnością odstraszy każdego złodzieja. Innym rozwiązaniem są tzw. nakrętki zrywalne. Są to powszechnie dostępne akcesoria do ogrodzeń panelowych, które służą do przymocowania poszczególnych paneli do słupków. Nakrętka usztywnia obejmy trzymające panel. Podczas instalacji należy ją dokręcić i zerwać, pozostawiając sam korpus. Jest to duże utrudnienie dla złodzieja, ponieważ rozerwanie samego korpusu wymaga dużej siły i odpowiednich narzędzi. Ogrodzenia panelowe zabezpiecza się również za pomocą złączek typu security, które pozwalają na łączenie ze sobą poszczególnych paneli i montowanie ich do słupka. Tego typu akcesoria do ogrodzeń panelowych także trudno zdemontować bez użycia specjalistycznego sprzętu.

Bramy przesuwne panelowe – ochrona posesji

Łakomym kąskiem dla złodzieja są nie tylko ogrodzenia panelowe, ale również bramy przesuwne. Najlepszą ochroną przed demontażem odznaczają się bramy przesuwne panelowe samonośne. Ich zaletą jest bowiem bardzo solidna konstrukcja. Są montowane na betonowym fundamencie i poruszają się od wewnętrznej strony ogrodzenia. Dodatkowo, aby ograniczyć możliwość przedostania się nieproszonych gości na teren posesji, warto wybrać bramę, która będzie miała mocno zagęszczone i ostro zakończone poprzeczki.

Dodatkowa ochrona – monitoring terenu

Uzupełnieniem powyższych metod zabezpieczenia ogrodzenia panelowego przed kradzieżą jest monitoring całego terenu. Rozmieszczenie kamer w odpowiednich punktach umożliwi obserwację całej posesji i skutecznie odstraszy potencjalnych złodziei. Warto dodać, że w ten sposób chronione jest nie tylko ogrodzenie panelowe, ale również cała nieruchomość i jej mieszkańcy.

Kradzież paneli ogrodzeniowych można ograniczyć w prosty sposób, inwestując w niedrogie akcesoria, które skutecznie utrudniają demontaż poszczególnych elementów takiej konstrukcji. Warto również wzmocnić tę ochronę poprzez instalację systemu monitoringu.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!