Proste, minimalistyczne formy oraz wysoka funkcjonalność to cechy, które charakteryzują nowoczesne ogrodzenia. Współczesne ogrodzenie ma bowiem nie tylko pełnić swoją podstawową funkcję, ale powinno również stanowić atrakcyjną wizualnie otoczkę dla posesji.

Atrakcyjny design

Obecnie bardzo popularne są ogrodzenia, w których dominuje linia prosta, połączona z minimalistycznymi geometrycznymi formami. Doskonałym odzwierciedleniem nowoczesnych trendów są ogrodzenia panelowe oraz palisadowe. Jeżeli chodzi o ich kolorystykę, to zdecydowanie najpopularniejsze są ogrodzenia w odcieniach szarości oraz antracytu. Barwy te są bowiem eleganckie, a zarazem uniwersalne, więc doskonale dopasowują się do elewacji znajdujących się na posesji zabudowań. Najnowsze trendy stawiają na wykorzystanie furtek i bram, słupków czy przęseł, utrzymanych w podobnym stylu.

Ogrodzenia panelowe – główny trend roku 2020

Najpopularniejsze w obecnym sezonie ogrodzenia panelowe stanowią jednocześnie jedną z najpowszechniej wykorzystanych form ogrodzeń metalowych. Charakteryzują się nie tylko estetycznym wyglądem, ale również solidnością wykonania oraz łatwością montażu. Podstawę tego typu ogrodzeń stanowią panele, które po połączeniu ze sobą przypominają wielką kratownicę. Oczywiście istnieje możliwość doboru do ogrodzenia bram oraz furtek o zróżnicowanych wymiarach czy funkcjonalnościach.

Ogrodzenia palisadowe – nowoczesne i funkcjonalne

Doskonałym odzwierciedleniem obecnych trendów panujących w branży ogrodzeniowej są nie tylko ogrodzenia panelowe, ale także te palisadowe. Bardzo często określane są one mianem modułowych, ponieważ powstają w wyniku łączenia ze sobą odpowiednio wcześniej do tego przygotowanych przęseł. Nowoczesne ogrodzenia palisadowe charakteryzują się bardzo solidną konstrukcją oraz uniwersalnym designem, dlatego sprawdzają się zarówno przy nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych zabudowaniach.

Aktualne trendy w branży ogrodzeniowej to przede wszystkim ponadczasowość, uniwersalizm i prostota. Ogrodzenia panelowe i palisadowe utrzymane w odcieniach szarości idealnie wpisują się w te wytyczne.